Spoštovani obiskovalci!

Februarja 2014 je umrl gospod Aleksander Gregorič, muzejski sodelavec. Obiskovalce in poslovne partnerje prosimo, da e-pošto naslavljate na nov e-naslov: pmb.vodnik@guest.arnes.si.

Hvala.

• Odpiralni čas muzeja:
  • torek-petek: 8.00-18.00
  • sobota, nedelja in praznik: 9.00–13.00
  • zaprto: ponedeljek, 1. 1., 1. 11. in 25. 12.
  • Vstopnina:
  • odrasli: 2,50 eur
  • otroci: 1,00 eur
  • Tel: +386(0)7 466 05 17
  • Fax: +386(0)7 466 05 16
  • E-pošta:
    pmb.vodnik@guest.arnes.si
  • Za najavljene skupine je možen ogled
  • tudi izven delovnega časa.
  • Za delavnice se prosimo najavite na:
  • pmb.pedagog@guest.arnes.si

MAKETA GRADU BREŽICE

muzej hladjenje, prezracavanje, ogrevanje

Posavski muzej Brežice je pridobil nov didaktični pripomoček. To je natančno in lično izdelana maketa gradu Brežice, v merilu 1 : 100. Uporabili jo bomo za  ponazoritev pripovedi o gradu Brežice in njegovem predhodniku, gradu Rann.

Prepričani smo, da bo maketa pritegnila pozornost vseh obiskovalcev. Muzejski pedagog bo to maketo (sedanjega) gradu z veseljem uporabil kot temelj snovanja ustrezne delavnice. Otrokom in mlajšim učencem bo lahko nazorno prikazal razliko med prvotnimi, srednjeveškimi gradovi in gradnjo kasnejših utrdb. Ob tem se bodo lahko seznanili z vsebino klasičnega obrambnega stolpa (don jona, Bergfrida) in z zgodbo o stotniku, ki je sprva nosil ponosno ime Ris Marko. Zgodbo je končal žalostno, kot Pes Marko. Ravno ob klasičnem srednjeveškem gradu z don jonom, kot je moral nekoč stati namesto sedanjega v Brežicah.